Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przełącznik antenowy - prosty i tani
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #12
RE: Przełącznik antenowy - prosty i tani
Czy ktoś zna dobre źródło na gniazda montowane wprost na kablu ???


Ja był bym za skrzynka która:
- zamiast gniazd ma zamocowane kable - ogonki z gniazdami - podobnie jak niektóre radia na VHF/UHF

- Kable sa lutowane wprost przy przekaźnikach - MASA i gorący - nie ma problemu z "wędrujaca masą"

- oczywiście brak zasilania - wszystkie anteny zwarte

- Na jednym ogonku powinien być zapięty "terminator" mocy 50 om- po prostu łatwe testowanie poprawności kabla

- Taka sama funkcja jak w e-ATU - czyli ustawianie domyślenj anteny POWER-ON

- wiem że zlącza UC1 to "standard" ale to chyba najgorszy uzywany standard ;-(

- Ja osobiście preferuje N - - - one maja wbudowana uszczelkę

- Wersja przełącznika z OGONKAMI pozwoli na dowolne zakończenie ogonków wg uznania i potrzeb wykonawcy

- Każdy ogonek można wykonac z długościa co 10 cm - wtedy nie będzie koncentracji złączek w jednym miejscu

- złączki co 10 cm pozwolą na łatwe "policzenie" numeru kabla

- Zastosowanie rury 110 na obudowe - pozwoli także na takie wykonanie by całe kable ze złączami mogły byc schowane w rurze 110

- Przekaźniki powinny wystarczyc te z eATU

- Wersja OGONKOWA pozwoliła by na łatwe wykonanie przełącznika na 8 kabli

- jeden moduł procesorowy może sterować nawet dwoma takimi przełącznikami 8 antenowymi

Najgorzej będzie dostać gniazda UC1 na kabel... chyba że zdecydować się na wtyczki - wtedy pozostaje stosowanie beczek :-(

Konstrukcje "ogonkową" można łatwiej wykonać tak że będzie mniejszy SWR na przełączniku niż wersja "tradycyjna".

... to tak w kilku słowach...
07-11-2010 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Przełącznik antenowy - prosty i tani - SP3SWJ - 07-11-2010 20:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości