Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SDR - Software Defined Radio
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,372
Dołączył: 29-01-2010
Post: #42
RE: SDR - Software Defined Radio
Przeczucie jednak myli Smile, bez przemiany jest prosto. Układy lt5517 chodzą od 40 do 900MHz (w praktyce od dołu od 3,5MHz, winę za niskie pasmo od dołu ponoszą sprzężenia wewnętrzne w układzie w torze lo). Układ lo wymaga oscylatora dwa razy wyższego. Innym układem tego typu jest układ lt5575 chodzi od 800 -2700MHz. Oscylator = f odbieranej. Widziałem również scalone odbiorniki tego typu do 30 GHz. Można wykonać również na elementach dyskretnych patrz s53mv. Płytki myślę, że mogę mieć, prototyp wykonany i działa. Konstrukcje yu1aw nie tłumią lustrzanki. W necie jest szereg konstrukcji z przesuwnikami na elementach dyskretnych. Co do uwag Krzysztofa można się pod nimi podpisać obiema rękami. Powiem szczerze ja bardzo nie lubię softrocka, mam z nim swoje na pieńku Confused. Układ softrocka działa ale powyżej 15 MHz mam do niego duże zastrzeżenia. Zastosowanie filtrów kwarcowych pozwala usunąć problem ze zniekształceniami intermodulacyjnymi i harmonicznych wzmacniaczy operacyjnych i przetwornika ac karty dźwiękowej. Uwaga odnośnie wb6dhw ten układ ma stosunkowo duże błędy fazy. Jeszcze pytanie do Kolegi SQ1GC jak wyniki z przetwornicy?

73
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2010 10:00 przez SQ4AVS.)
15-04-2010 7:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
SDR - Software Defined Radio - admin - 15-06-2009, 15:28
RE: SDR - Software Defined Radio - SQ4AVS - 15-04-2010 7:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości