Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SDR - Software Defined Radio
SQ5OBR Offline
Adam - SK!
**

Liczba postów: 64
Dołączył: 26-06-2009
Post: #14
RE: SDR - Software Defined Radio
Cześć Rafał
Tak to prawda, dlatego napisałem, że sytucja się zmieni o ile armia uwolni technologię. Sytuacja analogiczna choćby do GPS. To najpierw wojsko testowalo i doskonaliło ten sprzęt a trwalo to z pewnością latami !!!!! My na koniec dostaliśmy urządzenie w którym mało kto już grzebie bo i po co ? Łączność we wspólczesnej armii to nie radiostacje przewożne z górą cewek. Pamiętasz, pojawił się kiedyś w sieci projekt radia w pełni cyfrowego ale zaraz przepadł ( czemu?Big Grin to chyba wiadomo !) Sądzę, żę i w tym wypadku dostaniemy lada moment gotowe i sprawdzone układy (A/D & D/A) To tylko kwestia czasu. A tak generalnie co do jakości! Dla mnie radio musi szumieć ,syczeć i cholera wie jakie jeszcze dżwięki wydawać, po prostu bardzo to lubię! Boję się ,że w konsekwencji zmierzamy do zbudowania dobrej jakości telefonu. Ot i wszystko. A jeśli chodzi o TAPRR to wiesz Rafal, tam najbardziej mnie interesuje wszystko to co związane jest z DSP. Technologia tanieje i już w miarę rozsądne DDSP można dostać np w TI za dużo mniejszą kasę niż to, ktore zastosowane jest w PicAStar. Uruchomiłem akurat ten fragment i przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem a przecież te akurat układy to już staruszki! W każdym razie to i tak nieuchronna przyszłość. Po prostu to czego nie uda się poprawić na wyższych f poprawia się w DSP. Miałem tego przedsmak jak odpaliłem pierwszy raz SDR na programach PowerSDR. Tyle różnych filtrów i możliwości konfiguracyjnych.
73 Adam
05-03-2010 9:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
SDR - Software Defined Radio - admin - 15-06-2009, 15:28
RE: SDR - Software Defined Radio - SQ5OBR - 05-03-2010 9:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości