Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SDR - Software Defined Radio
SQ1GC Offline
Robert
*

Liczba postów: 47
Dołączył: 09-01-2010
Post: #12
RE: SDR - Software Defined Radio
Oczywiście nie sposób sie nie zgodzić z faktem, ze nia ma to jak tradycyjny TRX, a jak jest to jeszcze ORION to juz jest to co tygryski lubią najbardziej Smile
Co do karty to fakt że nie należy do najtańszych. Ja na szczeście miałem okazje i kupiłem za połowę ceny. Pracuję głównie na laptopie i nie miałem większego wyboru. W sumie nie jest to typowa karta muzyczna, bo nie takie jest jej przeznaczenie. Powstała bardziej z myślą o zawodowcach parających się tworzeniem czy też nagrywaniem muzyki. W sumie po zainstalowaniu standardowych sterowników przeciętny użytkownik komputera będzie zawiedziony, nie uświadczy dziesiątek sówaczków i pstryczków jak np. w soundblasterze. Karta pokazuje swoją moc dopiero pod sterownikami ASIO i dopiero te pozwalają rozwinąć jej skrzydła. Na pewno 192khz to jej zaleta, dzięki której w programach SDR mamy do dyspozycji o wiele szersze widmo sygnału. Ale cena faktycznie może przerazić i trzeba, by przeanalizować za i przeciw.
W sumie wszystkie te proste konstrukcje SDR to tylko "interface" łączący antenę z komputerem Smile To komputer i oprogramowanie jest naszym odbiornikiem, a karta muzyczna dobrym DSPTongue Cyfryzacji nie unikniemy, więc za wczasu warto się przyzwyczajaćSmile
05-03-2010 1:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
SDR - Software Defined Radio - admin - 15-06-2009, 15:28
RE: SDR - Software Defined Radio - SQ1GC - 05-03-2010 1:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości