Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #30
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI
No więc się udało! Błąd był tak prosty! Okazało się że... Kwarc jest źle opisany Undecided

Zamiast 3,8 miał 8,8... A w tym nadajniku cewka jest absolutnie kluczowa. Musi być dobrze dobrana, mieć dużą dobroć bo ten nadajnik chodzi na cewce. Pojemność jak najmniejsza, niezbędna tylko do wytrymowania. Na przykład na 10 MHz udało mi się tak dobrać że nadajnik najlepiej chodził z pojemnością 10 pF.

Na 250V wyciągnąłem z nadajnika 15W a na 400V ponad 30W... To mordercze dla lampki QQE03/12 i nie wiem czy nie lepiej zrobić go na dwóch pentodach EL83. Nadajnik stroi się bardzo ostro, ale nieprzesadnie. Problemem jest to że sygnał nieco brumi, Nie wiem czego to sprawa? Zasilacz wygląda solidnie. Dodam pojemność przy drugiej siatce. żarzenie dałem z napięcia stałego 6V ale to bez znaczenia.

Teraz go dopieszczę, bo uważam że trzeba dać cewkę na dużym rdzeniu Amidon żeby energia w.cz nie rozpraszała się bezsensownie na grzanie obudowy...

Łącznie poświęciłem na niego około 8-10 godzin a szpeje miałem w swoich zasobach. No ale patrząc na ceny z Allegro to całość bez obudowy to około 100 PLN
Połączenie z Krakowem uskutecznione Smile
Podobno sygnał ładny czysty, bez kliksów....

Teraz zmykam całość w obudowie, dodaję monitor i działamy!

F Smile


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2011 21:59 przez SP5RF.)
17-07-2011 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Transceiver lampowy CW wg. G3PNI - SP5RF - 17-07-2011 18:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości