Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #347
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Witaj Stanisław na Forum HMG oraz wśród konstruktorów easaATU.
W załącznikach zamieściłem informację o konfiguracji zegara w procesorze ATmega8 pobrane z not katalogowych. Istnieje wiele programów do programowania AVR-ów w których okna konfiguracji bitów trochę się różnią.

Fabrycznie nowy procesor jest ustawiony na wewnętrzny generator RC - 1MHZ dlatego musimy to zmienić.
Procesor skrzynki musi pracować na wewnętrznym generatorze ale 8Mhz ( CKSEL3..0 ----- 0100 )
Procesor konsoli pracuje z kwarcem 16Mhz ( CKSEL3..0 ---- 1111 ).

Tu jest najwięcej błędów:
"1" odpowiada [ ] pustemu okienku w oprogramowaniu programatora,
"0" odpowiada [x] zaznaczeniu bitu do ustawienia.

Ja programuję procesory równolegle w Uniprogu i nie zawsze mam pod ręką inne wersje softu do programowania. Warto pokazać kilka ekranów z nastawami bitów konfiguracyjnych w popularnym programach.

Uruchamianie zestawu easyATU + easyCON
W projekcie skrzynki oraz konsoli mamy do dyspozycji piny kanału szeregowego na poziomie TTL. Podczas uruchamiania prototypu wspomagałem się przejściówką RS_TTL -> RS232 lub RS_TTL -> USB aby podglądać na terminalu ramki wychodzące z konsoli oraz sterować nastawami skrzynki. To najskuteczniejsza metoda lokalizacji gdzie jest problem. Jeśli jeden z procesorów pracuje z innym zegarem będzie to widoczne na terminalu.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

73 Adam
06-07-2011 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 06-07-2011 20:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości