Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ5PGJ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 07-07-2010
Post: #305
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Moje co nieco dla wspólnego dobra:

Odgrażałem się, że robię soft typu virtual instrument do obsługi eAtu.
Początkowo działało to bezpośrednio przez CAT i w "czarnym okienku" z linii komend. Teraz mam już obsługę radia za pośrednictwem OmniRig
i namiastkę graficznego interfejsu użytkownika w pełni połączoną i działającą z eAtu.

Podstawowa wersja chodzi. (screen-shot w załączeniu)
Na razie nie ma jeszcze interfejsu użytkownika konfiguracji eAtu ani obsługi przełącznika. Po ostatnim falstarcie z przełącznikiem trochę zwolniłem, ale wkrótce się pojawi.

Na razie konfiguracja z plików setupowych (xml) które trzeba edytować ręcznie. Jest to dość uciążliwe, więc na razie nie zamieszczam jeszcze ani kodu exe ani źródeł softu. - tylko screen-shot. Docelowo - będzie source - projekt open source na licencji gnu.

Na razie: virtual eatu-control-panel śledzi obsługę radia za pomocą omnirig - tzn. równolegle może pracować (na przykład u mnie) UR5EQF (pewnie jeszcze inne).

Kręcenie gałką radia lub gałką freq na wirtualnej konsoli powoduje poza zmianą częstotliwości radia, wybieranie ustawień eAtu wg bazy danych wcześniej zestrojonej anteny.

Niestety przez OmniRig nie wychodzą dobrze komendy typu odczytaj SWR z radia. (może uda się to przewalczyć, ale na razie tego nie mam - bezpośrednio przez ComPort (dla mojego radia) nie było z tym problemu)

To na razie niewiele, ale ja już z tego korzystam praktycznie....
Uwagi i sugestie mile widziane.
Wkrótce pokażę więcej...


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2011 19:51 przez SQ5PGJ.)
16-04-2011 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SQ5PGJ - 16-04-2011 19:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości