Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #297
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Efekt domina
W projekcie przełącznika antenowego pojawiła się dziwna obudowa przekaźnika. Ani ja ani Robert nie wyłapaliśmy tego przy okazji tamtego projektu. Zapewne nikt nie robił tej płytki dlatego błąd nie został wykryty.
Przy rysowanie przełącznika do easyATU wykorzystałem wcześniejszy projekt zawierający błędną obudowę a po mnie zrobił do Kolega TG50.
Dzięki szybkości i czujności Jerzego SQ5PGJ, który fizycznie wykonał płytkę przełącznika udało się przerwać "efekt domina" polegający na powielaniu złej obudowy. Jako winowajca całego zamieszania poprawiłem oba projekty druków na przekaźniki JQX115.

easyATU-expanded c.d.
Przełącznik SW4 możemy zamontować w skrzynce easyATU również w dolnym korku skrzynki. Przez otwór (biały na druku) wprowadzamy od dołu fider na wejście skrzynki. Drugim fiderem łączymy wyjście skrzynki (od góry) z płytką przełącznika na dole skrzynki, cztery fidery antenowe wyprowadzamy przez przepusty kablowe w dół. Przepust dla kabla transmisyjnego możemy dać z boku bezpośrednio na rurze.

Zalety:
- krótki kabel sterujący (procesor-przełącznik), który nie musi przechodzić przez całą skrzynkę;
- wszystkie wyprowadzenia kabli na dolnym korku, kable w dół;
- brak przepustów w górnym korku, pełna szczelność od góry.
- jeśli komuś jest za mało miejsca lub chce mieć od dołu złącza dajemy redukcję 75/110mm i robimy na dole przełącznik na średnicy 110mm.

73 Adam
10-04-2011 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 10-04-2011 21:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości