Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #278
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP3SWJ napisał(a):Czy procek jest na tyle szybki że jeśli ten PLIK wyślemy jako TXT do skrzynki to ona zapamięta wszystkie nastawy ???

Jarek, procesor dzięki użyciu przerwań bez problemu odbiera i zapisuje konfigurację wysyłaną z terminala jako plik ASCII. Możemy mieć kilka plików konfiguracyjnych i wysyłać je do skrzynki wg. uznania. Składnia celowo jest zgodna z ramkami do programowania pamięci aby mieć "gotowca" po użyciu rozkazu [G].

Niestety po wykonaniu testów musiałem poprawić kilka drobiazgów w ostatniej wersji oprogramowania. Poprawiona wersja w załączniku.
Jerzy, to nie transmisja, był błąd w procedurze wysyłania częstotliwości, stąd takie dziwne wartość, teraz powinno być OK. Napisanie programu to 50% pracy, drugie 50% to testowanie i poprawki.
Rozkaz [M] zapisuje dane do pamięci ale nie ma prawa zmieniać aktualnej nastawy skrzynki, musiałem poprawić ochronę kilku zmiennych i teraz działa to zgodnie z pierwotnym założeniem.

Niestety nie wiem dlaczego u Ciebie w komórkach M[062...099] są jedynki.
Czy po zaprogramowaniu procesora inicjowałeś pamięć EEPROM rozkazem [I], zeruje nastawy i częstotliwości ?


Załączone pliki
.hex  EATU_V08.HEX (Rozmiar: 8.45 KB / Pobrań: 780)

73 Adam
03-04-2011 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 03-04-2011 21:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości