Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #271
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Jerzy, protokół komunikacyjny jest bardzo prosty aby nie obciążać procesora. Jeśli czegoś brakuje w ramce lub jej format jest niezgodny procesor traktuje to jako błąd i odrzuca bez analizy. Może uda mi się w sobotę zmontować konwerter wg. Twojego schematu i sprawdzić to na RS485 z terminala.

W załączniku poprawiony projekt interfejsu TTL_RS485 Kolegi HM_dipola oraz zdjęcie zmontowanego modułu.
Moduł podłączyłem do konsoli domowej jako interfejs komunikacyjny RS_485 do sterowania skrzynką easyATU (kabelki na zdjęciu).
Skrzynka eATU oraz procesor konsoli zasilany z modułu TTL_RS485, zasilanie oraz linia transmisyjna zabezpieczone transilami 15V.

W konsoli domowej musimy podnieść klawisze do góry aby wystawały powyżej powierzchni wyświetlacza (frontu obudowy konsoli). Ja wykorzystałem do tego celu rezystory do których przylutowałem od góry klawisze. Ważne by rezystory miały sztywne wyprowadzenia aby klawisze były stabilne mechanicznie (zdjęcie). Takie rozwiązanie pozwala na uniezależnienie się od wysokości połączenia procesor-LCD oraz na stosowanie różnych wysokości klawiszy. W przypadku innych klawiszy możemy wykonać dodatkową, małą płytkę pod klawisze i mocować ja bezpośrednio do frontu konsoli.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

.lay  ATU_rs485_v3.LAY (Rozmiar: 37.38 KB / Pobrań: 816)

73 Adam
01-04-2011 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 01-04-2011 20:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości