Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #246
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Cytat:**Lubię matematykę ale czasem przydaje się jeszcze trochę fizyki i praktyki, HI!

NIGDY nie jest tak, że praktyka przeczy teorii. Co najwyżej nie zauważamy, gdzie popełniamy błąd albo co pomijamy.
Oczywiście taka niezgodność praktyki z teorią może również być początkiem rozważań o "błędności" teorii... tyle tylko, że nie udało mi się poznać osobiście nikogo, kto Newtona, Einsteina albo jakąś inną teorię fizyczną obalił.
Znam wielu konstruktorów, którym się wydawało, że właśnie to robią... szybko lądowali na ziemi.
Matematyka jest podstawą.... nie poradzisz... :-)

Cytat:"Dopasowanie o którym wspomniałem ma jedną bardzo ważną cechę, zwarcie anteny do ziemi poprzez cewkę dla stałych potencjałów.
Takie GP z tym dopasowaniem jest po prostu zawsze uziemione dla elektrostatyki atmosfery.
Własność przydatna w antenach samochodowych oraz jednostkach pływających.
To tylko jedna z różnić "matematycznej zamienność" dopasowań anteny."
Oczywiście można i tak, ale równie dobrze można antenę zewrzeć do masy inną cewką, byle tylko nie przeszkadzała w pracy. Stare, sprawdzone, stosowane.
Można też mieć maszt GP uziemiony a nie odizolowany i zasilać go np gamma matchem czy jakąś inną pojemnościową sztuczką. Stabilne i proste konstrukcyjnie, uziemione prosto do piorunochronu grubym drutem a nie jakąś ceweczką.
Teraz mi wpadło do głowy, że cewka "uziemiająca" to powinien jednak być odrębny "kawał cewy" a nie relatywnie delikatny element tunera.

73
MAc
mrn
08-03-2011 0:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP9MRN - 08-03-2011 0:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości