Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #194
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Cieszę się, że udało się zmontować i uruchomić dwie kolejne skrzynki. Im więcej będzie uwag z montażu, uruchomienia oraz testów tym łatwiej będzie wykonać nowszą wersję skrzynki.

Łączenie poprzez słupki jest wygodnie i zajmuje mało miejsca. Docelowo, po całkowitym uruchomieniu skrzynki warto wykonać połączenie lutowane (linka, srebrzanka) aby w wyniku utleniania powierzchni nie stracić połączenia. Ja w mojej skrzynce dam tylko podkładki sprężynujące pod nakrętki aby sprawdzić co się stanie po roku eksploatacji.

Nie sądzę aby przy małej liczbie zwojów na pierwszych rdzeniach mogło nastąpić nasycenie rdzenia, wszystko zależy ile watów podamy na fider. Tak naprawdę to odruchowo nawinąłem na wzór skrzynek fabrycznych i głębszej analizy tematu nie robiłem. W ramach oszczędności pierwsze cewki możemy wykonać również jako powietrzne.
Na zdjęciu cewki w fabrycznej skrzynce oraz sposób ich stabilizacji mechanicznej.

Popularne układy RS485 np 75176 nie pracują w niskich temperaturach, ja stosuję układy ADM483EAN.

Uwaga dotycząca koloru skrzynki na lato jak najbardziej trafna.
W katalogu inżyniera występuje biała rura 75mm dlatego łatwo możemy wykonać obudowę na słoneczne lato.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

73 Adam
19-02-2011 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 19-02-2011 19:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości