Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #162
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Sterowanie kierunkiem RS485
Właśnie skończyłem testowanie komunikacji poprzez RS485 dlatego jest dobra okazja zmodyfikować sterowanie. Bez programatora równoległego jest kłopot dlatego zgodnie z sugestią Jarka zwolniłem pin Resetu i przeniosłem sterowanie RS485 na pin sterujący diodą LED (ta z lewej).
Trzeba odciąć połączenie do pinu 1 procesora i wykonać mostek z układu rs485 (2,3) na pin sterujący LED-em.
Pin nr 1 procesora (Reset) łączymy rezystorem 10k do +5V.
Podczas odbioru dioda LED świeci, gaśnie podczas nadawania.

Konsola domowa do sterowania eATU
Zamieszczam plik z programem testowym do sterowania nastawami eATU poprzez RS232 oraz RS485. Do konsoli dorobiłem małą płytkę z interfejsem RS485 sterowaną poziomami TTL bezpośrednio z procesora (Tx, Rx, N-O) - schemat jak w eATU. Do sterowania kierunkiem użyty jest pin PD4 (pin 6 procesora). Komunikacja działa poprawnie na obu interfejsach.

Do zmiany nastaw służą klawisze pod opisem nastawy [-] lewy, [+] prawy, dolny lewy klawisz zmienia podłączenie kondensatorów INP/OUT. Każda zmiana wartości powoduje wysłanie ramki z nastawami do skrzynki #A1TC000L000.
Konfiguracja konsoli na ukończeniu.

Zestaw skrzynka eATU + konsola eCON daje nam manualną skrzynkę ze sterowaniem przy radiu i dopasowaniem przy antenie.

Układ pomiarowy
Kończę montaż mostka pomiarowego z płytki eATU. Mostek planuję podłączyć do konsoli domowej aby mierzyć SWR, moc oraz częstotliwość. Testowa wersja softu nie obsługuje jeszcze funkcji pomiarowych.

Foto-1 konsola z modułem RS485, kabel 2*zasilanie + 2*komunikacja
Foto-2 moduł zabezpieczenia i łączenia kabli komunikacyjnych na RS485

Wersja v.5 programu eATU ze zmienionym sterowaniem RS485, pin 1 jako reset
Wersja v.2 programu eCON dla konsoli wykonanej na płytce mini komputera z obsługą RS485


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

.hex  eCON_v2_sp5fcs.HEX (Rozmiar: 8.47 KB / Pobrań: 877)
.hex  eATU_v5_sp5fcs.HEX (Rozmiar: 7.18 KB / Pobrań: 922)

73 Adam
03-01-2011 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 03-01-2011 20:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości