Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ4AVS Offline
Rafał
*****

Liczba postów: 1,367
Dołączył: 29-01-2010
Post: #130
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Do rozważenia,
strojenie ciche:
zalety bezpieczne dla nadajnika
jeśli nadajnik ma 50 om na wyjściu nic nie zmienia

Ale jeśli nadajnik nie ma na wyjściu 50 om to wnosi błąd do pomiaru w związku z tym to co dopasowaliśmy na "cichym strojeniu" nie jest adekwatne do rzeczywistego wyjścia nadajnika.

Strojenie na pełnej mocy nie jest "zdrowe" dla nadajnika ale odzwierciedla rzeczywisty układ.

Możemy przyjąć pewne uproszczenie, że strojenie w skrzynce nie jest i tak "płynne" a układ dopasowjemy skokowo a różnice pomiędzy 50 omami a wyjściem nadajnika nie są aż tak istotne (tak powinien być zaprojektowany układ pa) i zostawiamy ciche strojenie (nasze wyjście nadajnika nie powinno odbiegać od 50 omów).
Swr widziany przez nadajnik na cichym strojeniu jest u mnie poniżej 1.25 dla całego zakresu częstotliwości a na wyjściu układu poniżej 1,06. Ewentualnie strojenie zgrubne na cichym a na pełnej mocy podstrajanie, nie wiem jednak czy nie jest to przerost formy nad treścią. Decyzja ta jest mi potrzebna do ostatecznej wersji układu pomiarowego. Jak uważacie co robić?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2010 22:43 przez SQ4AVS.)
10-12-2010 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SQ4AVS - 10-12-2010 22:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości