Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #80
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
(07-11-2010 10:53)hm_dipol napisał(a):  Koledzy, nie straszcie tymi kilowoltami Big Grin.
Jarek jak Ty to liczysz, że taki kosmos napięciowy Ci wychodzi.

Otwierałem parę fabrycznych radyjek 100W i nigdy kondensatorów więcej niż na 500V nie widziałem (może oszczędzają). G6ALU w opisie PA-150W zaleca w filtrach LPF mikowe 500V. Wiem, że to jest skrzynka, która może pracować z wysoką impedancją anteny ale wtedy zapomnij, że PA odda ci 100W.
Moim zdaniem przy max impedancjach anteny do 2000 omów 500V no max 1000V zupełnie wystarczy. I tak wcześniej pojawi się niedopasowanie i stopień mocy zacznie ograniczać moc.

Pamiętaj że napięcia kondensatorów przewidujesz na warunki EXTREMALNE :-)

Jak liczę ... z podstawowego wzoru na P= U*U/R ... :-) chyba go Big Grin znasz .

Nie będę cie przekonywał dlaczego C na maksymalnie duże napięcie bo to nie jest na kilka linijek tekstu. Dodam że zamiast jednego C 10pF 500V - lepiej użyć 4 sztuki łącząc szeregowo- równolegle. Otrzymujesz w efekcie 10 pF na 1000V. Pamiętaj że w fizycznym kondensatorze jest zawsze w środku "rezystor" który powoduje się grzanie kondensatora... itd itd... więcej sztuk - większa moc jakamoga jako ciepło oddać. Oczywiście zwiększaja sie indukcyjności układu - nie ma nigdy nic za darmo...

Każdy zrobi jak uważa.... Ja uważam że cena C jest na tyle mała że mnie stac na 4 sztuki C zamiast jednej... nawet jak bym miął na 1500V też zrobię "kwartet" :-)

:-) W końcu to PROTOTYP ... i "fanie" będzie jak ktoś zastosuje na 250 V i przekona się że .... ( i tutaj niecenzuralne słowa ... Angel )
07-11-2010 19:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP3SWJ - 07-11-2010 19:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości