Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #8
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Program do sterowania ATU z PC
Wariant sterowania skrzynką antenową bezpośrednio z komputera był omawiany na wątku głównym. Sam pomysł napisania prostej aplikacji dla ułatwienia obsługi jest ciekawy. Komendy sterujące są dość proste ale trzeba je pamiętać i fizycznie wystukać na klawiaturze lub wykonać jakieś makra. Dedykowany program uprościłby obsługę do minimum. Jest tylko jeden problem, ktoś ten program musi napisać.

HMG - easyATU a główny wątek automatycznej skrzynki przy antenie
Projekt skrzynki easyATU nie został opracowany zamiast głównego projektu skrzynki automatycznej tylko jako jego wstępna faza realizacji. Do opisu konstrukcji założyłem nowy wątek aby oddzielić opis techniczny konstrukcji od ogólnej dyskusji na temat różnych koncepcji skrzynek. Mimo, że jest to skrzynka manualna, to jej testy powinny dać sporo wiedzy i doświadczenia w pracach nad zaawansowaną konstrukcją, która mam nadzieję również powstanie. Konstrukcja minimum już istnieje, teraz możemy ją tylko rozbudowywać. To co powstało jest do dyspozycji członków HMG. Potrzeby są spore, brak układu pomiarowego, konsoli sterującej, algorytmów strojenia.

Cytat:Jarek SP3SWJ napisał:
Przemyśliwałem pomysł Adam na temat umieszczenia BALUN na wyjściu ATU - ale dla mnie to zły pomysł....

Jarek napisałem, że w skrzynce jest miejsce na "Balun" (korki z obu stron rury), nikomu nie sugerowałem jak i gdzie ma go podłączyć (nadinterpretacja).
Każdy pomysł jest fajny pod warunkiem, że ktoś go zrealizuje. Chwilowo nie widać zbyt wielu chętnych do wsparcia projektu własną pracą.

73 Adam
05-10-2010 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP5FCS - 05-10-2010 21:08
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości