Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP3SWJ Offline
Jarek
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 20-03-2010
Post: #7
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
TG50. :-) mam nadzieję że czytałeś ten zakręcony wątek z narodzin tego ATU i plik założeń w PDF :-)

Jednym z rozwiązań "klocków LEGO" miał być domowy kontroler do ATU.

Na obecnym etapie realizacyjnym można:

1. To co zrobił ADAM pozostawić dokładnie tak jak jest - nic dodać nic ująć... wstawić tylko sclaka od RS485

2. Zrobić moduł domowy z LCD i kilkoma gałkami
- MEGA8
- LCD 2x16
- dwa obrotowe encodery ( L C)
- kilka przycisków funkcyjnych ENTER ESC <<< >>>
- ....i na specjalne życzenie TG50 10 przyciskó BANDów. (to można zrobić analogowo na rezystorach)


Czyli bazować na pomiarach SWR z domu.... a na dachu mamy zdalna skrzynkę L network do anteny ....

TG50 twoje marzenie jest jak najbardziej realne....Big Grin
... refleksja na temat BALUNa na wyjściu ATU...

Przemyśliwałem pomysł Adam na temat umieszczenia BALUN na wyjściu ATU - ale dla mnie to zły pomysł....

Musiał by mieć pełne przenoszenie 1:1 w całym zakresie KF zarówno dla 10 20 50 100 i 1000 oma.... co jest nierealne do wykonania...

Jeżeli chcemy dać BALUN - to proponuję na wejściu skrzynki jako zwyczajne trafo 1:1 pracujące zawsze przy 50 omach łatwo pomierzyć i zweryfikować czy w całym zakresie KF odpowiednio przenosi i transformuje.

Jako "rozładowywanie" elektrostatyki wystarczy rezystor 100 kom pomiędzy masą COAX a "masą" obwodu "L"...
Oczywiście pełne zwarcie pomiędzy masą COAX a masą elektroniki.

Nie wymaga to żadnych zmian układowych w konstrukcji Adama - jest nawet miejsce na takie trafo-balun 1:1

... ale w obecnych testach - narazie proponuje pominąć kwestię baluna.....
Idea ... i chyba jeszcze jedno dla czytających ten wątek -> warto było by odwiedzic to "wprowadzenie do zagadnienia"
.
.Cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2010 19:02 przez SP3SWJ.)
05-10-2010 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP3SWJ - 05-10-2010 12:38
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości