Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
TG50 Offline
Józef
***

Liczba postów: 178
Dołączył: 20-11-2009
Post: #6
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Nie mam doświadczenia z automatami bo używałem dotychczas tylko skrzynek manualnych. Jeśli możemy zmieniać nastawy tak jak w manualu to dla mnie już jest plus bo skrzynka będzie przy antenie, konstrukcja jest prosta a nawyki strojenia na małej mocy mam już wyrobione.
Jeśli skrzynka umie "rozmawiać" z komputerem przez RS232 to może ktoś z Kolegów napisze prosty program do zmiany ustawień, będzie taniej i szybciej.

Wybieramy pasmo, może być podzielone na kilka podzakresów np. co 20kHZ, robimy nastawę skrzynki i zapis do skrzynki i pamięci komputera. Jeśli zmienimy częstotliwość to wystarczy kliknąć myszką i mamy nowe nastawy z pamięci komputera. Taka manualna skrzynka obsługiwana z PC, a zamiast kartki z nastawami tablica w pamięci komputera (może kilka dla różnych anten ?). Takie rozwiązanie daje również możliwość przestrajania skrzynki podczas odbioru, (to o czym pisał Piotr SP9FKP), automat chyba tego nie potrafi ?
Nie umiem programować ale znajomy programista stwierdził, że nie jest to bardzo trudne do wykonania na PC. Może znajdzie się Kolega radioamator o takich umiejętnościach.
73 Józef
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2010 12:39 przez TG50.)
05-10-2010 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - TG50 - 05-10-2010 12:26
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości