Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ3GOK Offline
Robert
*

Liczba postów: 23
Dołączył: 12-04-2012
Post: #410
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Witam Wszystkich Kolegów!

W kwietniu rozpocząłem montaż easyATU. Zamówiłem 3 fabryczne płytki z czego 2 sprzedałem. Jedną która u mnie została, właśnie montuję. Na zdjęciu widać na jakim jestem etapie. Brakuje obecnie kondensatorów, cewek oraz przewodów łączących. Cewki nawinę w przyszłym tygodniu. Mam pytanie odnośnie kondensatorów.

1. Czy któryś z kolegów robił testy na kondensatorach SMD ? Jakich używał ? Jaką moc wytrzymują. Skrzynka ma mieć zastosowanie z transceiverem max 100W.

2. Kolejne dotyczy modyfikacji przy procesorze atmega8 od strony druku. Czy w zastosowanej wersji PCB 1B, też powinienem wykonać ową modyfikację ?

Skrzynka jest pierwszym układem który składam z zastosowaniem mikroprocesorów. Pierwsze programowanie już za mną, Skrzynka ładnie mnie przywitała i z tego co widzę, przyjmuje komunikaty. Jedynie nie mogę rozszyfrować do końca, jakim komunikatem skrzynka potwierdza odebranie komunikatu ? Obecnie komunikatu poznaję po tym, że terminal odbiera jakieś pakiety. Prawdopodobnie, jak podłączę przekaźniki to rozpoznam po ich załączeniu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jeżeli coś przeoczyłem czytając 2x wątek, z góry przepraszam Smile


Załączone pliki
.jpg  DSCF0020.JPG (Rozmiar: 374.02 KB / Pobrań: 1189)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2013 23:23 przez SQ3GOK.)
07-06-2013 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SQ3GOK - 07-06-2013 22:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości