Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ3ODQ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 15
Dołączył: 19-06-2011
Post: #404
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Z mojego doświadczenia budowy skrzynki oraz w późniejszym etapie eCON najważniejszym było poznanie procedury programowania atmegi itp. W jaki sposób załadować wsad do uC, jak sterować poprzez RS232 . Poznałem owe tajniki budując początkowo programator USBASP, podstawkę do programowania, płytkę uniwersalna pod atmege8 konwertery rs232<>ttl i rs232<>rs485. W czasie jak poznawałem Atmege zbierałem elementy; zakupu niestety musiałem dokonać w rożnych firmach ( u piekarza przekaźniki; gdzie indziej pierścionki a nawet kondensatory u innego dostawcy).
PCB- wyprasowałem sam z modyfikacjami ze strony 1 tego postu.

Zestaw easyATU+eCOn składałem w kilku etapach i stosunkowo długo biorąc pod uwagę przeprowadzkę :

I - atmega na pokladzie easyatu bez indukcji i pojemnosci oraz przekazników - "zabawa" poprzez konwertery na biurku terminalem, putty itp.
II - obsadzenie reszta elementów easATU i pierwszy soft Jarka (w końcu dozbierałem elementy) - szybkie sterowanie Wink
III - testy na balkonie z helikanlo-verticalna antena i LW 20 m.
IV-zmiana softu na soft ADAMA (z zamiarem obsługiwania eATU poprzez eCON)
V-budowa eCON i podłączenie do easyATU ( tu miałem najwieksze problemy , problem wsadu eATU i eCON ) w ostatniej wersji Adama wszystko hula od kopa.



Jeśli nie miałeś do tej pory styczności z Atmelem (mega8 itp) proponuję zabrać sie najpierw za ten dział, trochę opóźni sie budowa Twojej skrzynki ale zaowocuje to z pewnościa na przyszłośc wiedzą na temat uC.

- Grzegorz





Niestety, przebrnąć będziesz musiał przez cały wątek ( choć i mnie było trudno)
Staraj się notować ważniejsze pkt budowy skrzynki na kawałku kartki, łatwiej dobrnąć do którejś ze stron topicu Wink
07-10-2012 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SQ3ODQ - 07-10-2012 14:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości