Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #394
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
İmage Ależ oczywiście - integracja metodą Husarkową jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Ja postanowiłem wykorzystać kupiony (w innym celu) moduł do nauki - i pierwsze co mi do głowy przyszło to sterownik eATU. Czuję z nim więź :-)

Sterownik obarczony jest wszelkimi błędami nowicjusza, program jest chwilami żenujący - muszę przynajmniej powyrzucać z niego zaremowane przekleństwa :-) zanim go pokażę. No i podłączyć go wreszcie do skrzynki, bo na razie oglądam sterowanie na monitorze RS.

Pamięci do wykorzystania jest mnóstwo, uznałem że do celów "dydaktycznych" wygodniej będzie posługiwać się systemem "bezpośredniego dostępu" do pamięci - czyli każda pamięć ma swój klawisz (podobnie jak każde pasmo), niż za pomocą dwóch klawiszy - memUP, memDOWN (bandUP, Band DOWN). Jest to również konsekwencją mojego lenistwa - czyli pozostania przy jednej konkretnej klawiaturze. De facto tych pamięci na pasmo jest 6 (3x dwie anteny).
Układ klawiatury w załączniku:
s/p - zmiana trybu setup/praca
LC - przełączenie kondensatorów na lewą lub prawą stronę
A1/A2 - zmiana anteny
R/W - w trybie setup - zapis nastaw do pamięci, w trybie praca odczyt z pamięci - w zasadzie nie wykorzystane, bo odczyt zastępuje po wybraniu pasma (czy innego parametru).
Pasma - no to oczywiste...

Na razie tyle.

73
MAc
mrn
07-09-2012 9:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP9MRN - 07-09-2012 9:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości