Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #392
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Żadnych tajemnic, tylko chciałem to porządnie opisać - a teraz wrzuciłem tylko wstępną informację. Tylko, że ciągle brakuje czasu...

Procesor atmega328 zabudowany w module arduino nano, bo taki miałem. Programowane w ArduinoIDE, czyli de facto w C z niezłymi bibliotekami. Projekt zrobiony w celach edukacyjnych, ale okazał się funkcjonalny, więc na pewno pokażę więcej.
Pomysł na Arduino (i to konkretnie wersję NANO) wziął się z projektu klucza http://radioartisan.wordpress.com/arduino-cw-keyer/
a jak się okazało, że to działa, to postanowiłem popróbować samemu.
Pasowało to poza tym do mojej koncepcji poskładania prostej syntezy na chińskim module 9850 - ale w wersji "dla nielutów". Oczywiście chodzi mi o PROSTĄ syntezę bez bajerów i wodotrysków. (synteza też się powoli rozwija)

Okazało się również, że programowanie Arduino ma pewną istotną cechę. Otóż nie ma tam postaci "zamkniętej". Piszmy program, podłączamy arduino przez USB, ładujemy i gotowe. Nie ma postaci skompilowanej.
Jeżeli ktoś coś chce zrobić w "na" Arduino, to musi liczyć się z tym, że upublicznia źródła. Wszystko jest "copyleft". I mnie się to podoba :-)

Sterownik wysyła kody wg protokołu Adama, nie odbiera odpowiedzi skrzynki (przynajmniej na razie), wystawia na wolnym pinie TXenable dla 485.
#AT1LxxxCxxx, #AT1CxxxLxxx, A1S0, A1S1

Wrzucam wygląd całości i parę fotek z ekranu, krytyka mile widziana.
Reszta i kod jak się poogarniam w robocie

Jeszcze dla objaśnienia - na obrazku - klawiatura, moduł z LCD i pod nim polutowany level shifter z 5 na 3,3V (cd4050). a obok serce - czyli Nano wsadzone w płytkę z powielonymi pinami - ale nie jest konieczna do pracy. Po prostu łatwiej się eksperymentuje. Obiecuję opisać dokładniej.

İmage İmage İmage İmage
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2012 14:58 przez SP9MRN.)
06-09-2012 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP9MRN - 06-09-2012 14:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości