Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #390
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
Praktycznie skończyłem nową konsolę do eATU, z wyświetlaczem z nokii3310 - tani i bajerancki.(oczywiście może być też 2x16) Ustawianie L i C potencjometrami, do tego klawiatura 4x4.
Na wyświetlaczu: Pasmo(160-10), Antena (1-2), Pamięć(1-3) C (0-255), L(0-255), LC (CL) - czyli gdzie kondensatory. Do tego bargrafy dla L i C.

Dwa tryby pracy:
1. Setup - ustawienia z potencjometrów +przełączanie kondensatorów przód-tył +wybór jednej z dwóch anten. Nastawy wysyłane są "od razu" po każdej zmianie. Do tego możliwość zapisania nastaw w pamięci konsoli.

2. Praca z pamięci - bezpośredni dostęp do zapisanych wcześniej ustawień. Dla każdego pasma możliwy jest wybór jednej z dwóch anten i jednej z trzech komórek pamięci. Czyli każde pasmo ma 6 zapisanych nastaw. Oczywiście można tych pamięci zrobi więcej, ale stwierdziłem, że wygodniej mi jest używać trzech wolnych klawiszy (mem1, mem2, mem3) niż robić N komórek sekwencyjnie. Ale da się bezboleśnie.
Całość oparta o klocki ARDUINO, w zasadzie da się wszystko zrobić bez lutowania
Przywiozę pokazać do Burzenina.

MAc
mrn

PS W trakcie pracy jest (na identycznym hardware) sterownik przełącznika antenowego i sterownik rotora
06-09-2012 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SP9MRN - 06-09-2012 11:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości