Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrzynka antenowa HMG-easyATU
SQ3ODQ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 15
Dołączył: 19-06-2011
Post: #381
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU
TG 50: Wędka bez eATU w każdym wspomnianym pasmie ma SWR powyżej 3 w konfiguracji :
TRX=SWR==============Wędka.

Natomiast uziemienie radiostacji (poczciwy IC-735) wykonane przez podłączenie do instalacji CO.

Balkon ::

Jest podłączony do instalacji uziemiającej budynku tak jak i instalacja CO.


Identyczne rozwiązanie miałem na poprzednim mieszkaniu z LW 20m zawieszonym do sąsiedniego budynku , un-un 1:9 i masa anteny w poręcz od balkonu (całość dostrajana MFJ 949E przy TRX) ; (też 4 piętro ). Byłem bardzo zadowolony z pracy anteny...

Zasilanie eAtu jest na oddzielnym zasilaczu zaś skrętka jest FTP ekranowana i żyła stalowa oraz folia połączona z biegunem ujemnym zasilania.



Mam natomiast inny problem który dotyczy napięcia pomiędzy masą (obudową) zasilacza TRX a masą zasilacza eATU. Napięcie 22V pomiędzy biegunami ujemnymi.Do chwili wykonania eATU nie sprawiało mi to problemu ponieważ mój CAT- IV wykonałem na transoptorach i korzystałem z ręcznej skrzynki MFJ. Chcąc podłączyć eATu to zasilania TRX (ZS-20) przeskakują iskierki ... więc nawet nie podłączam eAtu do zasilania TRX póki nie rozwiąże tego problemu.


Na nieszczęście posiadam dwużyłową instalacje elektryczna w moim M.....

//EDIT

podłączyłem uziemienie (CO) do masy zasilacza (biegun ujemny ) eATU, można sterować większa mocą.

Wniosek taki że RS232 <=>485 powinienem też wykonać na transoptorach?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-07-2012 20:05 przez SQ3ODQ.)
27-07-2012 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skrzynka antenowa HMG-easyATU - 3Z9N - 09-10-2010, 12:51
RE: Skrzynka antenowa HMG-easyATU - SQ3ODQ - 27-07-2012 20:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości