Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #253
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Ja ze swojej strony zachęcam wszystkich do przedstawiania kolejnych pomysłów na dalsze moduły w ramach rozwinięcia podstawowego projektu p.cz. na mosfetach..
Unikajmy stosowania dostępnych schematów jako jedynego rozwiązania, modyfikujmy to co już było. Twórzmy nowe pomysły, to nasz kierunek uczenia się i dalszego rozwoju.. Testujmy rozwiazania których do tej pory nie realizowaliśmy.
Posługujmy się przyrządami pomiarowymi przy uruchamianiu naszych home made (oscyloskop, analizator nanoVNA), bo nie zawsze projekty są idealnie powtarzalne. Sa krytyczne moduły, obwody, które trzeba indywidualnie zestroić, dobrać punkty pracy tranzystorów. Tak jest i w naszym projekcie, nie jest on gotowym rozwiązaniem do powielenia. Starajmy się zrozumieć podstawę działania poszczególnych modułów i ocenić kiedy pracują poprawnie, a kiedy nie poprawnie.
Ze swej strony mogę pokazać to co mam już przygotowane do złożenia całości TRX, ale nie koniecznie musi to być dalszym wzorcem do naśladowania... w głowie jest mnóstwo alternatywnych pomysłów - między innymi tor demodulatora i demodulatora z wykorzystaniem innych układów niż UL1042.
Jak poskładam wersję testową całego trx to pokaże swoje rozwinięcie kolejnych bloków.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2024 14:04 przez SP9LVZ.)
08-03-2024 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 08-03-2024 14:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości