Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #243
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Dziękuję za miłe słowa.
Wskazówki się przydadzą, bo drobne błędy na płytkach niestety się pojawiają... teraz przeglądałem płytkę wzmacniacza różnicowego s-metra i jest tam błąd zwarcia połączenia między diodami 1N4841, a ścieżką zasilania. Nie jest jednak krytyczny, bo my te diody pominiemy w montażu i zamiast nich zrobimy zworkę. Były one pierwotnie przewidziane do ewentualnego skorygowania wskazań miernika, ale nie są potrzebne. Można wlutować dla testów tylko jedną diodę z pominięciem środkowych otworów by sprawdzić czy wpływa na poprawnie wskazań s-metra (korekta charakterystyki wychylania wskazówki). Ale nie należy wykorzystywać dwóch otworów środkowych!.
Przepraszam za te drobne błędy, które powstały na płytkach.

Poniżej schemat wzmacniacza różnicowego s-metra i pokazany problem na płytce.

İmage
İmage


Przygotowałem też schemat połączeń między poszczególnymi modułami (płytkami) z informacją o poziomach sygnałów BFO, które są do ustawienia potencjometrami montażowymi na płytce oraz inne uwagi na opisie.

W załączeniu pdf z opisem do pobrania.


W miarę montażu poszczególnych modułów, jeśli były by jakieś dalsze niejasności będziemy wyjaśniać na bieżąco. Gdyby ktoś zechciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami do montowanych i uruchamianych poszczególnych modułów, to było by korzystne. Dla mnie jest może wszystko zbyt oczywiste, by pisać bardzo szczegółowo i mogę pominąć w opisach jakieś problematyczne elementy projektu, a jest zrobionych dużo opcji na płytkach.

Pytania odnośnie elementów do mieszacza: SD5400 są dostępne w SP w TVSAT-SHOP, natomiast trafa ja ściągałem jako sample (darmowe) z MiniCircuits


Załączone pliki
.pdf  Polaczenia modulow.pdf (Rozmiar: 1.46 MB / Pobrań: 176)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2024 10:28 przez SP9LVZ.)
17-02-2024 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 17-02-2024 10:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: PREKSER, 6 gości