Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 666
Dołączył: 13-01-2015
Post: #237
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
To "porównanie" to tylko było pokazanie jaki jest poziom tła szumu z pasma na 21Mhz na podstawie wskazań FTdx10, by pokazać odstęp podłoga szumowa naszego odbiornika od szumu z pasma, czyli zobrazować czułość naszego odbiornika... (przy małej czułości odbiornika a dużym poziomie szumu z pasma, też nam może pozornie się wydawać że odbiornik jest bardzo dobry). W naszym przypadku pokazywany szum z pasma 21 Mhz na FTdx10 był poniżej wskazań S1, a ten szum tła pasma wielokrotnie przewyższał podłogę szumową naszego odbiornika z p.cz. na mosfetach.
Natomiast co to innych testów z "oscyloskopem" to myślę by cokolwiek zobrazować to można by pokazać sygnały CW i reakcję ARW, bo dla sygnałów SSB zobrazowanie jest problematyce ze względu na charakter sygnału (zmienność amplitudy i rozciągnięcie wymawianych słów w czasie). To w wolnej chwili coś nagram,... ale..

Kolejna informacja, dziś odebrałem przesyłkę z kolejnymi PCB - kolejnymi modułami do odbiornika/transceivera. Z osobami, które były zainteresowane skontaktuje się prv co do wysyłki...

Jeszcze jedna informacja, którą chciałbym przekazać: ja NIE planuję ani w fragmentach (modułach) ani w całości (gotowego odbiornika/transceivera) zgłaszać tego projektu do konkursu PUK w Burzeninie.
Jednak, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie by w tym roku być w Burzeninie i organizator wyrazi chęć zarezerwowania panelu dyskusyjnego, to chętnie podyskutuję na temat tego projektu. Myślę że do września uda się uruchomić choćby jedną gotową wersję transcivera do pokazania na miejscu.


Foto kolejnych PCB.


Załączone pliki Miniatury
İmage

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2024 18:33 przez SP9LVZ.)
13-02-2024 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 13-02-2024 13:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: SP5TAA, 4 gości