Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 667
Dołączył: 13-01-2015
Post: #218
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
W załączeniu widok PCB z dwoma filtrami z poprawioną widocznością opisów elementów. Dławiki w zasilaniu i ARW można wlutować jako smd lub THT (odpowiednio na górze lub dole). Wartości indukcyjności nie są krytyczne, można dać z przedziału 15-100uH, mając na uwadze jak najmniejszą rezystancję dławika dla prądu DC. W szczególności można zignorować wartość na PCB 1mH - tam jak inne można dać 15uH (na schemacie nie ma takiej wartości).

UWAGA DO MONTAŻU: na płytkach jest rezystor 10R w zasilaniu drenu T5 (J310), którego nie ma na schemacie. Użycie tego rezystora wniknęło głównie z potrzeby zrobienie przejścia zasilanie nad ścieżkami. Może tam być zrobiona zworka. Nie ma to znaczenia czy jest tam 10R czy zworka.
p/s niestety ze względu na tą przypadłość portalu w aspekcie blokowania kolejnych wpisów z pełną edycją (nie wiem czy tylko przeze mnie) dopóki kolejna osoba nie zrobi wpisu nie mogę zamieścić obrazów PCB wersji z jednym filtrem z poprawioną czytelnością opisów elementów


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2024 11:51 przez SP9LVZ.)
05-02-2024 11:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 05-02-2024 11:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: SP9MZU, 2 gości