Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #211
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Trzeba dobrać własną konfigurację toru m.cz. ale nie przesadzić z poziomem wzmocnienia. W aplikacji TDA2003 można zmniejszyć jego wzmocnienie przez obwody sprzężenia zwrotnego, zwiększając tym dynamikę wzmacniacza. Przy okazji obniża się jego szum własny. Końcowe dobranie parametrów poszczególnych stopni będzie na pewno przy uruchamianiu całości odbiornika.
Co do filtrów szumowych LC - indywidualnie do weryfikacji. Staramy się tak wykonać cały tor odbiornika by miał minimalne szumy własne przy wymaganej czułości. Na filmikach pokazywałem jak słychać różnicę szumu własnego i szumu z pasma po wkręceniu anteny. Jeśli filtry LC poprawią komfort odsłuchu z pasma, to można stosować. Dla obniżania szumu własnego odbiornika nie ma takiej potrzeby bo na każdym paśmie szum z anteny przykrywa całkowicie szum z pasma (przy poziomie szumu z anteny poniżej S1 weryfikowanym na fabrycznym odbiorniku).

Jako że temat obecny wszedł od IF na mosfetach do odbiornika, myślę że kluczowym rozważaniem naszej konstrukcji będzie jakość odbioru - czyli temat już poruszany, między innymi problem produktów niepożądanych od heterodyny. Zobaczymy jak to wyjdzie przy stosowaniu pasywnego mieszacza na SD5400 i stosowaniu różnych generatorów (DDS, PLL, klasyczne VFO).
----------------
Mam przygotowany szerszy opis uwag do uruchomienia płytki p.cz., ale "SP-HM" tak działa, że po pewnym czasie od własnego wpisu nie da się zrobić pełnej jego edycji by wrzucić kolejne załączniki.... - musi ktoś inny zrobić jakikolwiek wpis, bym mógł zrobić kolejny z załącznikiem...

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2024 10:24 przez SP9LVZ.)
20-01-2024 10:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 20-01-2024 10:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości