Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #187
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Zrobiłem projekt PCB modulatora/demodulatora na UL1042 wraz z BFO. Płytka jest rozmiarów podstawowej płytki wzmacniacza p.cz. Dodałem do płytki wzmacniacz audio na TDA2003 (wg wersji wcześniej przedstawionej), stabilizator napięcia do zasilania BFO oraz pozostałych modułów. Jeśli ktoś zmontował już płytkę do TDA2003, to można ją "nadkręcić" do obecnej bazowej lub usunąć tą część z PCB. Demodulator zawiera drugie wyjście (opcja jako II mieszacz) do ew drugiej p.cz. np. na 500kHz filtr elektromechaniczny. Na płytce są trzy generatory BFO, można skonfigurować moduł wg. własnych potrzeb. Dla testów porównywania odbioru można zrobić detekcję sygnałów na I p.cz. (9Mhz) i wykorzystując opcję - jednocześnie drugi demodulator na II p.cz. (500 kHz). Po dodaniu przełącznika możemy mieć możliwość odbioru w dwóch wersjach układowych.
Może uda mi się w najbliższym tygodniu zrobić PCB i przetestować całość ze wzmacniaczem p.cz..
Załączam schemat, print screen i lay.


Załączone pliki Miniatury
İmage

.pdf  Schemat bloku demodulatora i modulatora.pdf (Rozmiar: 241.35 KB / Pobrań: 235)
.lay6  SP9LVZ_MODUL_DEMODULATORA.lay6 (Rozmiar: 272.31 KB / Pobrań: 111)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2024 16:44 przez SP9LVZ.)
08-01-2024 16:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 08-01-2024 16:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości