Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #183
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Ja nie chcę narzucać rozwiązań czy ograniczać koncepcji dla pozostałych modułów... wręcz było by ciekawie gdyby powstały rożne rozwiązania układowe dla całości urządzenia - w rozumieniu, że jakieś TRX-y chyba z tego wyjdą. Dla mnie UL1042 (S042, K174PS1) to jest tak samo komórka Gilberta jak MC1496 i traktuję je porównywalnie (choć aplikacja jest inna).
Ja osobiście planuję pójść dalej i zrobić jedną z wersji trx na modulatorze diodowym, w takim klasycznym układzie jaki był robiony w fabrycznych urządzeniach.
Podobnie jak z mieszaczem odbiornika (i nadajnika), na pewno jakąś inną wersję niż na SD5400 będę wykorzystywał...
Z UL1042 jest prosta sprawa w aplikacji, bo ma w środku wszystkie elementy wymaganej polaryzacji, a do MC1496 trzeba dołożyć zewnętrzne rezystory polaryzujące.
Jakie parametry w przypadku modulatora na MC1496 będą lepsze niż na UL1042? Lepsze zrównoważenie, wzmocnienie przemiany, szumy - nie wiem na ile to będzie miało znaczenie?
UL1042 i odpowiedniki poza dostępnością w naszych szufladach są nadal dostępne na znanym portalu sprzedażowym.
Może ktoś się zdecyduje i dorzuci wersję układu i PCB z MC1496?
Najciekawsze w tym projekcie może być właśnie porównanie rożnych rozwiązań - może spotkają się nasze urządzenia na zjeździe w przyszłości??

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2024 20:30 przez SP9LVZ.)
04-01-2024 20:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 04-01-2024 20:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości