Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #170
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Bieżące informacje w sprawie PCB zmodernizowanej p.cz. na mosfetch. Miło mi poinformować, że będzie zamawianych 50 sztuk PCB (25 wersja z jednym filtrem (SSB) i 25 z dwoma filtrami (SSB+CW)). Jeżeli powstanie tyle TRX-ów to będzie spory sukces w SP klasycznej konstrukcji transcivera. Osoby, które jeszcze mi nie potwierdziły ostatecznych zamówień na mail proszę jak najszybsze potwierdzanie (chodzi mi głównie o ilości PCB wersji z dwoma filtrami, bo sporo osób decyduje się dodatkowo na te płytki).
W związku z tym, że były pytania o listę elementów do płytek, niestety nie miałem czasu zrobić. Załączam ostateczne wersje prt góry i dołów PCB na których są opisy elementów.
Schemat w wersji zmodernizowanej był już tu pokazywany, ale zrobię jeszcze dokładny zgodnie z PCB.
Zgodnie z planem, PCB powinny być zrobione około połowy stycznia. W tym terminie mam nadzieję że uda się zaprojektować i zrobić ostateczną wersję mieszacza na SD5400 oraz demodulator SSB/CW i modulator SSB. Układy QUAD DMOS SD5400 są dostępne w SP. Demodulator i modulator planuję zrobić na UL1042 (S042) ale też może zrobimy na mieszaczach diodowych pierścieniowych jako druga wersja.
W załączeniu prt scr PCB na których są opisy elementów.
Indywidualnie trzeba zastanowić się nad koncepcją heterodyny (VFO/DDS/PLL). Do projektowanego mieszacza na SD5400 może być sygnał heterodyny na poziomie 200mV-2V p-p.
Rozwiązanie BPF, wzmacniacza TX - w zależności od własnych koncepcji (ilość pasm/moc urządzenia). Wejście/wyjście BPF-mieszacz na SD5400 niskoomowe 50R.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2023 17:51 przez SP9LVZ.)
21-12-2023 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 21-12-2023 17:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości