Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #132
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
W większości znanych mi rozwiązań diplexer jest pomiędzy mieszaczem a filtrem kwarcowym by nie było odbić. Mam po SD5400 obwód 9 Mhz (uzwojenie pierwotne i rezonansowe)+mosfet i dopiero filtr kwarcowy... czy diplexer jest potrzebny? Na pewno już nie do tego by wchłaniać odbicia od filtru kwarcowego.
Obecnie jeszcze chcę się skupić na sygnale heterodyny (nieszczęsny DDS) - jak jego wyczyszczanie lub alternatywnie podanie sygnału VFO z klasycznego generatora wpłynie na czystość odbioru. Wpierw ten problem trzeba chyba wyeliminować, a potem sprawdzić z diplexerem. Obecnie przy bardzo niskiej podłodze szumów odbiornika, najbardziej mnie denerwują słyszane prążki z DDS. Przyczyną tego problemu jest między innymi wysoki poziom heterodyny dla SD5400. Teraz dopiero słychać jak to jest problematyczne, a czego nie słychać w innych amatorskich klasycznych rozwiązaniach i SDR-ach. Jeśli po syntezerach nie ma filtrów dla wysokopoziomowych mieszaczy i niby jest ok, to znaczy że cały ten śmietnik ginie w szumach własnych tych odbiorników.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2023 14:31 przez SP9LVZ.)
03-10-2023 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 03-10-2023 14:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości