Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #120
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
@ SP7CLB.... cewki 215 (dostępne jeszcze na znanym portalu) które ja użyłem mają odczep (6+9) i nic nie trzeba przewijać. Testowałem różne rozwiązania z tym oczepem i nie likwiduje to wzbudzeń w wersji p.cz. F6CER. Nowsze typy mosfetów BF998 robią większy problem ze wzbudzeniem niż BF964 itp.
W wersji zmodernizowanej - jeden mosfet przed filtrem SSB/CW (w miejsce stosowanego feta) i tylko dwa mosfety za filtrem - pozbyłem się problemu wzbudzeń i nie trzeba dawać żadnych rezystorów do obwodów. Taka wersja p.cz. pracuje mi najlepiej również pod względem pracy ARW.

W załączeniu zrobiony na szybko zmodyfikowany schemat wzmacniacza, wersja którą oceniam jako najlepszą po wielu testach i testowy układ s-metr.
Kluczowe zmiany zaznaczyłem na czerwono.
Uwaga: - mosfet na wejsciu ma w drenie rezystor 500R dopasowujący do filtru i nie ma równolegle dławika, który jest potrzebny (wg mnie) w przypadku stosowania fetów...
- na schemacie nie ma szczegółów dopasowania filtru kwarcowego na wej i wyj.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2023 11:12 przez SP9LVZ.)
28-09-2023 11:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 28-09-2023 11:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości