Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 666
Dołączył: 13-01-2015
Post: #115
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
@ SP9MZU i .... :-) nie wiem czemu tak się uparliście na te szumy? Jak pisałem - szum z p.cz. na mosfetach jest tak mały, że absolutnie ! nie ma się już do czego doczepić. Samej p.cz. praktycznie nie słychać w głośniku!... więc co czyścić z szumów?? Szum pojawia mi się w głośniku po włączeniu zasilania mieszacza i wg zasady tak powinno być, to znaczy że p.cz. pracuje poprawnie.... na pewno większość uznała by ten szum całości odbiornika jako całkowicie do przyjęcia porównując ze swoim fabrycznym FT, IC i innymi...
Ja mam jednak swój cel, weryfikacja do jakiego poziomu szumu można zejść zachowując inne oczekiwane parametry odbiornika.... natomiast szum z pasma to co innego, ale tu jest kwestia stosunku sygnał - zakłócenia pasmowe i przemysłowe,... to możemy nieco poprawić filtrem SSB/CW słychać tą różnicę zawłaszcza na telegrafii z wąskim filtrem CW.
Zakłócenia przemysłowe i tym podobne to też kwestia anteny (symetryczna-niesymetryczna) i miejsca zawieszenia.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2023 16:11 przez SP9LVZ.)
27-09-2023 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 27-09-2023 16:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: SP6LUN, 2 gości