Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #105
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
@SQ5KVS - uważam, że szumy rezystorów w "naszym" układzie wzmacniacza p.cz. z mosfetami to rozważania czysto akademickie. Szumy, które mi przeszkadzają to te, co słyszę słuchając na słuchawkach. Nie zauważam żadnego wzrostu szumu po dodaniu rezystorów w drenach, a dołączałem też rezystory pod zasilaniem... Pewnie trudno było by zmierzyć wzrost szumu.
Mam w układzie testowym odbiornika oddzielne zasilania dla wzmacniacza p.cz. i wejścia - mieszacza i DDS. Po włączeniu p.cz. i słuchaniu na głośniku wiele razy się na tym złapałem, że sprawdzałem czy na pewno mam włączone zasilanie bo w głośniku cisza...., więc co to mówić o szumie p.cz. Szum dopiero się pojawia po włączeniu zasilania mieszacza z DDS (AD831 i AD9850).
W związku z tym uważam że, wzmacniacz p.cz. na mosfetach (aktualnie po moich modyfikacjach wcześniej opisanych) pracuje z takim poziomem szumów własnych, że nie ma co nad tym dalej pracować. Teraz trzeba znaleźć do tej p.cz. układ mieszacza, który będzie pracował z małymi szumami i dużą dynamiką. Zmniejszenie szumu mieszacza dało by wymarzony odbiornik :-).

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2023 18:27 przez SP9LVZ.)
25-09-2023 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 25-09-2023 18:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości