Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 665
Dołączył: 13-01-2015
Post: #39
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
@ SP2SGA - jeszcze w temacie "demodulacji" na mieszaczu diodowym, to co Adam piszesz że słaby sygnał audio z demodulacji,.... przyczyny mogą być dwie:
- nie opanowałeś wzbudzenia wzmacniacza i nie będzie on wzmacniał sygnałów w tym przypadku,
- nie wiem jak podłączyłeś demodulator diodowy do płytki p.cz., ja nie korzystam z wyjścia na demodulator z feta (jak w układzie F6CER) tylko z uzwojenia wtórnego trzeciego obwodu rezonansowego mosfeta we wzmacniaczu. Sygnał na demodulator diodowy musi być podany z małej rezystancji. Nie ma żadnej potrzeby pobierania tego sygnały z feta który robi kolejny niepotrzebny element wzmacniacza na dodatek nie objęty ARW, a wyjście na drenie ma wysoką rezystancję - nie nadaje się do podania sygnału na demodulator diodowy...
Dren feta blokuję do masy i daję mniejszy rezystor w zasilaniu, a z feta "na dziś" biorę tylko sygnał do ARW ze źródła - czyli fet stanowi w tym przypadku niezbędny separator bo sygnał na ARW jest pobierany z obwodu rezonansowego trzeciego mosfeta.... co też mi się nie podoba... ten fet jest nie potrzebny - sygnał na ARW należy pobrać inaczej.
W Burzeninie jak zjadą się chętni w tym temacie, to bym porozmawiał jak zmodyfikować cały układ wzmacniacza,...
W załączeniu zmiany układu i jak prawidłowo podłączyć mieszacz diodowy jako demodulator - na wielu schematach w publikacjach jest to pokazane nie prawidłowo (jeśli chodzi o porty mieszacza do których są podłączone sygnały),...
@SP9MZU, nie - takich porównań nie robiłem, mam co prawda AD603 w szufladzie ale nie robiłem na nich jeszcze p.cz., poza tym nie wiem jak porównać same p.cz.? trzeba by jeden i drugi układ testować w tej samej konfiguracji pre i post, czyli wejścia i wyjścia.


Załączone pliki Miniatury
İmage

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2023 13:29 przez SP9LVZ.)
23-08-2023 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - 23-08-2023 13:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości