Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP2SGA Offline
Adam
***

Liczba postów: 110
Dołączył: 10-02-2014
Post: #35
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Potwierdzam...Już udostępnione Smile
Buduję już czwarty raz układ F6CER.
Niestety nadal układ się wzbudza i nie pracuje stabilnie.
Mimo zastosowania uwag Piotra nadal nie jest ok.
Nie podpinałem zmienionej płytki ARW tylko zmieniałem napięcie ręcznie by mieć wszystko pod kontrolą. Idzie układ ustawić na skrajach rezonansów cewek i to
jakoś tam działa ale minimalny ruch cewką albo zmiana napięcia arw i dzieją się cuda. Zmieniałem też mosfety i nie ma zmian.
Miałem to wszystko zbudowane tak:
mieszacz na wejściu diodowy dalej wzmacniacz przed filtrem na J310 p.cz zgodna z opisem i detektor na mieszaczu diodowym wzmacniacz na ul1498. Owszem słychać ale bardzo cicho. Raczej rozwinę poprzednią płytkę którą zademonstrowałem wcześniej. Wystartowała bez problemów. dodam jeszcze do niej wzmacniacz na
J310 i powinno być super. No napracowałem się przy tej płytce sporo czasu.
Nie powiem, że Piotr skąpi dokładnych informacji. Ma to też na celu zmusić nas do wytężonej pracy i by nas nie nazywać kopiarkami gotowców.
Dlatego też zrobię swojego gotowca. Odpala bez problemu. Zmotywował mnie dostęp do cewek 215 małe toto i cieszy. Buduję tą płytkę drugi raz z dwoma filtrami i możliwością przełączania ich na TX. Testowałem ją kilka dni . Warunki były nieciekawe. .Swobodnie słucha się całego świata. Więc co mi więcej trzeba ?
Dokończyć układ i dobudować TX
Wszystkie płytki zrobione na smd.
..................................................​..................................................​.......
Przeczytałem wstępnie artykuł F6CER i opis pośredniej
wstępnie to należy układ solidnie zabezpieczyć + perełki ferrytowe + ekrany + przepusty no i powinno ruszyć.
Ja nawet tranzystory wstawiłem oryginalne 3N201 i dupka. Zostawię płytkę do późniejszej analizy odpychanie się rezystorami w obwodach tylko psuje efekty jakie ta płytka powinna mieć
F6CER wyraźnie napisał, że stosowanie mieszacza aktywnego + wzmacniacz przed filtrem jest delikatnie mówiąc przesadą.

Pozdrawiam
Adam
SP2SGA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2023 1:23 przez SP2SGA.)
23-08-2023 1:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP2SGA - 23-08-2023 1:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości