Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #18
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
Koledzy! Ja zauważyłem jedną rzecz. W obwodzie wzmacniacza ARW zamiast dławika w obciążeniu wzmacniacza sygnału powinien ( raczej) stać obwód rezonansowy o częstotliwości na jakiej robimy pośrednią. Pozwoli to na "doprecyzowanie" zakresu pracy tego stopnia i wtedy moim zdaniem nie będzie przesterowywań. Układ w obecnym w zasadzie aperiodycznym wariancie przy silnych sygnałach "głupieje" ponieważ nie ma zadanej częstotliwości z której ma brać sygnał roboczy. Big Grin i wzmacnia aperiodycznie wszystko tylko nie to co trzeba. Zadanie mu na obciążeniu filtra rezonansowego LC pozwoli na założenie mu "końskich okularów" tak aby wykonywał regulacje w zakresie pasma przenoszenia, a przy okazji zwiększy sie dynamika układu. Dławik to nie jest rozwiązanie.Cool Mówię tu o układzie z "Poradnika" a zastosowanym w trx na 50 MHz według ON1KWV. Tam jest układ ARW na DMC 1550 z takim właśnie dławikiem aperiodycznym. Układ do poprawki według mnie i może dobrze działać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2023 10:11 przez SP3SUZ.)
09-08-2023 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP3SUZ - 09-08-2023 10:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: SP9FKP, SP9MZU, 4 gości