Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP1NV Offline
Mietek
**

Liczba postów: 91
Dołączył: 26-07-2009
Post: #67
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Witam wszystkich w tym temacie . Posiadam takie radyjko dostałem od kolegi w latach 80 . Poszedłem do schowka i je odnalazłem obecnie nie posiadam żadnej anteny jestem na etapie budowy w3dzz. Słucham na 8 metrowym drucie
Radio ruszyło z kopyta vfo strasznie pływało ale po wygrzaniu stabilizuje się. muszę je rozkręcić i nieco odświeżyć. Na razie śrubki potraktowałem preparatem przy okazji "odnalazłem" kilka swoich konstrukcji homodyn.
Tranzystor BUYP52 użyłem w budowie dopalacza uzyskana moc to około 17 Wat jak dobrze pamiętam różne egzemplarze różnie się zachowywały.
Inna wersja radia już mojej konstrukcji o mocy 50 W na lampie EL500 (oczywiście CW) w obudowie zasilacza FM302 i tu stan nieco większej degradacji gdyż użyłem homodyny jako detektor do SP5WW ( zamiast układu tca 440 przestrajając BFO uzyskiwałem dobre zawężenie pasma ) ale jak się postaram to spróbuje odtworzyć te radyjka i dam fotki na forum. Zachęcam do prac zawsze to analog i lepiej się słucha i większa frajda.
24-10-2010 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP1NV - 24-10-2010 17:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości