Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #35
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
(09-10-2010 12:19)sp4irx napisał(a):  A ponieważ czasami po głowie chodzą mi różne szalone pomysły zastanawiam się, czy nie zrobić "tego" w dwóch wersjach:
1. - tradycyjna ( w oparciu o elementy z "epoki"),
2. - wersja uwspółcześniona, czyli bez IC, ale w wersji... SMD ! Cool
Jak co to dam znać !
73! -


No więc skończyłem montować. Wypisz wymaluj późne lata "70
Kupiłem też dziś na Wolumenie odpowiednie wtyczki i gniazdka typu DIN. Dziwne ale gość który to sprzedaje ma cały asortyment i stała przy nim kolejka...?. Wnikliwe oko zapewne zauważy nowinkę - diodę elektroluminescencyjną jako kontrolkę. Sprzedawca powiedział że to domieszkowany kryształ który emituje światło? Ciekawe czy to się przyjmie na rynku Smile

Radio zacznę uruchamiać w tygodniu i wtedy zdam relację.

Co do montowania układu w SMD to była by perwersja. Smile Ale zważywszy że BUY52 są też w innych obudowach (pionowych) , to używając rdzeni Amidon i mikoprzekaźnika oraz przećwiczywszy uprzednio całość można by ten transceiver zmieścić na płytce o wym 5X5 cm. A całe radio w obudowie 6X7cm. Można to potraktować jak wyzwanie....

Pozdr!

Ps.
O metodach nauczania napiszę w odrębnej notce.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-2010 19:14 przez SP5RF.)
10-10-2010 19:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP5RF - 10-10-2010 19:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości