Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 817
Dołączył: 29-08-2009
Post: #225
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Szanowny Panie Mariuszu (bez sensu to przechodzenie na Pan, ale skoro Pan sobie życzy)
Moja motywacja jest jasna - z jednej strony chcę mieć trochę zabawy z odtworzenia SP5QU (co mi się udało) z drugiej - ze stworzenia (czy też współtworzenia) banalnego radia dla "nielutów". Z trzeciej - po prostu lubię amatorskie konstrukcje. Nawet te nie najlepsze.
I wcale nie uważam się za tzw. dobrego konstruktora :-)
Jeżeli potrafimy znaleźć w tym wspólną zabawę i radość to tym lepiej. Cieszy nas "potitanie" na paru watach uzyskanych "z niczego". Jak usłyszę kolegę z HM na paśmie, to widzę namacalny sens robienia tego co tu robimy.
"Satysfakcja z QSO na HM - bezcenna..."

Strasznie mi przykro, ale koncepcję dotyczącą poważnych problemów w konstrukcjach HM z powodu użycia montażu THT+SMD uważam za totalnie pozbawioną podstaw. Piszę to na bazie doświadczeń własnych i cudzych. Nigdy nie stwarzała problemów - a wręcz przeciwnie - pozwalała np na odsprzęganie zakłóceń bezpośrednio u ich źródła.

MAc
mrn
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2013 12:07 przez SP9MRN.)
04-08-2013 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP9MRN - 04-08-2013 12:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości