Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
MARIUSZ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 41
Dołączył: 18-07-2010
Post: #213
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Szanowni Koledzy !

Nie wykonywałem pomiarów pasma przenoszenia dla układu wzmacniacza m.cz. Natomiast pasmo przenoszenia określone czysto teoretycznie może odbiegać od wartości rzeczywistych. Dlatego trudno mi powiedzieć coś na ten temat. Wolałbym nie uprawiać tutaj dywagacji czysto teoretycznych. Poza tym pamiętajmy że to jest TYLKO wzmacniacz a nie filtr dolnoprzepustowy więc nie da się tutaj ukształtować charakterystyki tak jak w filtrze np. eliptycznym Cauera. Takie potraktowanie problemu byłoby nieporozumieniem. Ewentualny filtr m.cz do tego TRX’a to będzie osobny problem i zupełnie inna bajka. Natomiast co do kondensatorów C107 , C108 , C109 to problem i tak jest przesądzony że w „Revision B” będzie je trzeba wymienić na znacznie większe.

Co do tętnień zasilania jakie ,mogą się pojawić w przypadku najwyższego położenia suwaka potencjometru R105. Ja mam tego świadomość. Ale tak było w oryginalnym rozwiązaniu. Więc teraz powstaje jedynie pytanie – czy zostawiamy zgodność z oryginałem w tym miejscu , czy decydujemy się na zmiany konstrukcyjne aby wyeliminować problem ?
Pozdrawiam
73!
Mariusz


Pozdrawiam Smile
73!
Mariusz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2013 13:53 przez MARIUSZ.)
02-08-2013 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - MARIUSZ - 02-08-2013 13:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości