Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
MARIUSZ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 41
Dołączył: 18-07-2010
Post: #191
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Szanowni Koledzy !
Jakiś czas temu złożyłem obietnicę opracowania współczesnej wersji układu wzmacniacza do TRX'a SP5QU. W tej chwili prezentuję wyniki moich prac. Wzmacniacz został poddany testom i mogę mieć pewność , że pracuje pewnie i stabilnie. Tranzystory końcówki mocy m.cz są skompensowane termicznie. Nieliniowość przetwarzania przy kompensacji termicznej nie przekracza 2mV na każde 100mV dryfu temperaturowego - tak wyszło na pomiarach. Uważam że to całkiem przyzwoity wynik. Prąd spoczynkowy końcówek mocy zawiera się w granicach 3 do 4 mA - a więc jest w normie. Na oscylogramach widać że sygnał jest dobrej jakości - bez zniekształceń. Końcówka pracowała ponad godzinę na testach przy pełnym wysterowaniu i w tym czasie wszystko było OK. Tranzystory mocy pozostawały chłodne - nie było konieczności pomiarów temperatury pracujących tranzystorów za pomocą termopary. Wszytsko było stabilne. Sprawdźcie to co zrobiłem. Jeśli coś przeoczyłem zwróćcie mi uwagę - mogę ewentualnie uzupełnić. Zastanówcie się również nad celowością opracowania przeze mnie pozostałych bloków tego TRX'a we współczesnej wersji. Pozdrawiam i czekam na wszelkie uwagi i sugestie.

Mariusz


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage İmage İmage

.pdf  SP5QU Come Back Wzmacniacz mcz.pdf (Rozmiar: 11.64 KB / Pobrań: 864)
30-07-2013 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - MARIUSZ - 30-07-2013 16:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości