Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #181
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Zanim się zacznie modyfikować trzeba zrobić oryginał. Nie ma co kombinować, to radyjko jest perełką samą w sobie. Po kilku dniach zaczynam rozumieć co autor miał na myśli. Gdy się dokładnie przestudiuje płytkę, to się nawet zauważy miejsce na ekrany. Poprawiłem odrobię prowadzenie mas, w innym miejscu podałem zasilanie, zmieniłem niektóre tranzystory, wymieniłem stare i dodałem w kilku miejscach kondensatory blokujące.
Dla kogoś kto będzie chciał odtworzyć oryginał widzę problem z przekładną kondensatora. To bardzo precyzyjny mechanizm. Duża tarcza ma 7 cm, a mała 3 mm !! proszę zwrócić uwagę jakie to przełożenie, do tego sprężynki napinające i blokujące luzy. Nie do zrobienia dzisiaj. Generator jest OK ale trzeba przerobić na waicapy, separator za mało mocy daje na PA, nie ma monitora CW ale sztorcem da się pracować bez podsłuchu. Generalnie radio jest trudne do uruchomienia - to jak MINIYES o którym Rosjanie mówię, że zawsze gdzieś się czają kamienie podwodne :-)).
Frycz nie ma co kombinować z zakupem staroci, dziś mamy amidony, miniaturowe przekażniki, doskonałe tranzystory i ... SMD ... kto raz polubi ten nie wróci do THT :-)
Ja to radio zrobię jeszcze raz ...

.mp3  sp5qu 80.mp3 (Rozmiar: 514.69 KB / Pobrań: 930)

Nagranie z filtrem SCAFF

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2013 1:33 przez SQ9RFC.)
15-07-2013 1:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SQ9RFC - 15-07-2013 1:28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości