Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #174
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Witku pełna czytelność. Moja ANT to PKLka porozciągana pomiędzy drzewami 168m kabla i to ma już 2 lata. Izolacja się poprzecierała na grubszych konarach i gdy pada deszcz albo jest wilgotno i mgliście to ta woda robi zwarcia i antena przestaje nadawać. Odbiór jest ok bo odbiornik bardzo czuły. Pa mamy chyba takie same 20W G5ALU, ale wysterowuję go do 15. Mam mały radiator i nie chcę męczyć tranzystorów. Nad SP5QU pracuję już kilka dni i nocy. dochodzę do wniosku że w takiej formie i na tej płytce ten generator nie ma prawa działać. Eksperymentowałem z różnymi tranzystorami, bipolarnymi, unipolarnymi, różnymi separatorami, zawsze odstrojenie nadajnika jest rzędu kilku kiloherców. Oczywiście z NWT i z syntezy jest ok. 40Vpp na 60 Omach (takie mam szuczne obc :-(() więcej z tego tranzystora się nie wydusi. Odbiornik świetny, oczywiście dwuwstęgowy. Wczoraj w zawodach ARKI tumult był dość spory, ale gdy stacje oddalone więcej niż połowę kanału to da się odbierać i to nie jakaś piszczałka tylko normalny mocny sygnał bez dzwonienia. Teraz robię zewnętrzny generator VACKERA tak mnie na niego naszło - strojenie waricapuśne z offsetem i na 2 pasma :=))) Jeśli mnie nie będzie forum wywalało to trochę opublikuję fotek, schematów i nagrań. Chętnie pogadam. Może na rano już SP5QU zagada na paśmie, o 9.00 LT na 3545 jestem umówiony z Krzysiem.
--------------------------
Edit
Po kilku minutach walki z Krzysiem okazało się, że pomyliłem anteny. Nadawałem na samym fiderze na 14 :-( powtarzam: tylko fider, bo promiennik zdjęty na czas piorunów - jak to się w ogóle cokolwiek wydostawało i jak wchodziło do tego kabla !!! ???
Upaliłem ten generator, włączyłem zasilanie o 3 w nocy odwrotnie i zaśmierdziało, spoko nic wielkiego się nie stało... do wieczora.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2013 9:52 przez SQ9RFC.)
13-07-2013 9:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SQ9RFC - 13-07-2013 9:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości