Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
MARIUSZ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 41
Dołączył: 18-07-2010
Post: #141
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Szanowni Koledzy !
Czy zechcielibyście przyjąć moją skromną pomoc przy opracowaniu współczesnej wersji tego TRX'a ? Czy mogę wziąć udział w pracach nad tym układem ? Mam nadzieję , że jestem w stanie opracować poszczególne bloki funkcjonalne tego układu. Posiadam niezbędne wyposażenie - przyrządy pomiarowe oraz oprogramowanie do wykonania pełnej dokumentacji układu. W tym również ewentualnej dokumentacji produkcyjnej. Rozumiem jednak i zdaję sobie z tego sprawę , że nie jest to projekt komercyjny - ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Jeśli chodzi o wzmacniacz końcowy m.cz. pracujący na głośniczek lub słuchawki to zapewniam Was , że odwzorowanie tak "żywcem" starego projektu nie przyniesie spodziewanych wyników. Problem trzeba potraktować kompleksowo i wykonać projekt , który będzie odpowiadał współczesnym realiom technicznym i rynkowym. Jeśli nie będzie żadnych sprzeciwów to najwcześniej 10.07.2013 mogę przystąpić do pracy z opracowaniem modelu tej końcówki mocy. Prace te mogą potrwać około miesiąca.

W dalszej kolejności trzeba będzie opracować model przestrajanego VFO , oraz model końcówki mocy RF.

Trzeba przyjąć jakiś sensowny plan działania. Praca musi być zaplanowana i musi przebiegać systematycznie. To nie może być "pospolite ruszenie" bo wtedy "stawiam wszystkie żołędzie, że nic z tego nie będzie"

Realizowany projekt musi mieć też jakąś swoją nazwę - przynajmniej nazwę roboczą. Proponuję tymczasowo "SP5QU Come Back"

Założenia podstawowe:
Projekt musi być stosunkowo prosty i łatwy do odwzorowania , tak aby możliwe było jego wykonanie przez początkujących krótkofalowców do przeprowadzenia pierwszych samodzielnych łączności CW. Dlatego proponuję realizację całego układu w technologii przewlekanej , tak aby całość można było zmontować zwykłą lutownicą przy posiadaniu jedynie minimalnego , podstawowego doświadczenia w montowaniu układów. Całość musi być zamknięta w łatwo dostępnej taniej standardowej obudowie. Wszystkie części i podzespoły powinny być w miarę tanie i łatwo dostępne. Ilość ewentualnych dostawców powinna być ograniczona do minimum. Najlepiej aby wszystkie części dało się kupić u jednego sprzedawcy. (Nie wiem czy to będzie możliwe)

Proszę też o wszelkie konstruktywne uwagi i sugestie co do wymagań i oczekiwań stawianych temu projektowi.

Pozdrawiam serdecznie szanownych kolegów.
73 !
Mariusz
06-07-2013 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - MARIUSZ - 06-07-2013 18:05

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości