Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
SP5RF Offline
Robert
****

Liczba postów: 341
Dołączył: 13-03-2010
Post: #140
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Bo każdy z nas budując to proste radyjko odnajduje tamte wspomnienia, tamtą radość tworzenia. Trawienie w chlorku na parapecie i tamte emocje... Rolleyes

Poza tym każdy z nas tęskni za czymś pięknym i doskonałym w swej minimalistycznej prostocie. Życie pokazuje że takich rzeczy praktycznie nie ma, ale gdy Jerzy wyciągnął spod zlewu swoje radio, to każdy z nas gdzieś w zakamarkach pamięci i serca powiedział Aha! Coś takiego robiłem...! Każdy z nas radiowo czegoś tam w życiu nie dokończył, i teraz jest ten czas.

I trzecia sprawa; ten układ wcale nie jest banalny. Układy proste są piękne gdy są doskonałe w każdym detalu i dlatego VW garbus doczekał się 21 000 000 egz. a niby podobny układem zaporożec był tylko nieudanym żartem i technicznym artefaktem.

A z tym układem jest tak, że ma duży potencjał, ale ważny jest dosłownie każdy detal. Jak to opanujemy - będzie sukces - w co wierzę Smile

Na przykład mnie nadajnik doskonale działał na 2 połączonych równolegle KT801B i teraz pójdę tym tropem. Tyle że nie połączę na twardo a dam w emiterach po 5 Om. Trzeba się zmobilizować i do końca roku zamknąć temat z sukcesem....
Byłem dziś przy okazji w pawilonie z obudowami i wypatrzyłem trzy.

1) Obudowa G766 z jasnego plastiku. o wymiarach 140X190 wys. 40mm. Elegancka z takimi ryflami, i da się wstawić przód i tył z laminatu. Wadą jest cena 24 PLN
2) Obudowa KM106 188x136x42. Może być czarna lub szara ale panel jest z szerszego boku. Tańsza bo 15 PLN.
3) Obudowa KM60 typowa 159x140x60mm. Czarna lub szara 16 PLN.

Trzeba by się zastanowić i zrobić płytkę taką żeby po dolutowaniu przodu i tyłu dała się zamknąć w jednej z tych obudów.

Co o tym myślicie?

F.


Załączone pliki Miniatury
İmage İmage İmage

73 Frycz SP5RF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2013 21:43 przez SP5RF.)
04-07-2013 12:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - SP5RF - 04-07-2013 12:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości