Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
HF8V Offline
Tomek(ex SP8WJT)

Liczba postów: 73
Dołączył: 27-01-2013
Post: #127
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat
Przepraszam oczywiście magia, QRP Smile) po prostu piszę szybko i nie zwracam uwagi na takie błędy , ale myśle że
inteligentny czytelnik zrozumie.

Kol. SP5RZF nie wiem czy jest sens wykonywania akurat tego urządzenia w SMD, o ile cenię SP5QU za jego ksiażki i sam nawet mam w domu jedną to akurat to urządzenie nie wydaje mi się najwyższych lotów. Po prostu ukłądy w których jakiś stopień pracuje na zasadzie 2 w 1 zawsze oznaczaja jakiś kompromis jego parametrów! Ja tam wole swoje nadajniki i minitrx, zrobiłem ich kilkanaście i każdy ma wyjście do odbiornika zewnętrznego, po prostu wolę przyłączyć dobrej klasy odbiornik i tak mozna robić QRP DX z CN8. ST2, 4X, UA9, raz nawet zrobiłem JA ale to na 15 watach. Tego typu TRX pozwala na pracę tylko z SP i pobliskimi krajami, trzeba pamiętać ze w czasach SP5QU nie było UKF i innych modów a miejskie łączności CW były na porządku dziennym. Dziś nie znajdziesz korespondentów w okręgu 100 km Smile) Tak na marginesie zresztą to uważam że to rozproszenie krótkofalarstwa na różne dziedziny w tym komputerowe nie najlepiej służy, bo efekt jest taki że pasma CW stoją puste, a wszyscy się produkują w internecie Smile)

A 100 PLN to jakaś horrendalna cena Smile) ja taki TRX robię za 10..15 zł <b>góra</b> ze złomu elektronicznego, mam dodatkowa frajdę bo to taki powót do czasów SP5QU i moich pierwszych zainteresowań elektroniką z lat 80-tych jak się zbierało po rodzinie wszystkie zużyte sprzęty na części Smile) Nigdy nie wykonałem żadnego urządzenia na oryginalnej płytce autora, Smile) do tego mam po prostu awersję, zawsze wszystko robiłem po swojemu i dlatego kazde moje urządzenie jest oryginalne i z moimi przeróbkami.

Takie urzadzenie warto wykonać jeśli ma się w szufladzie oryginalne części i nie ma co z nimi zrobić, natomiast wymiana na nowe to juz zupełnie inne parametry elektryczne i nowe urządzenie, oczywiście warto samemu poeksperymetować, dobrać elementy, poprzeprabiać i to to w tym wszystkim właśnie chodzi. Każde urządzenie można wykonać na 1000 sposobów i zawsze to jest odkrywcze.
29-06-2013 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: QRP-CW wg. SP5QU - prośba o identyfikację mojego QRP z przed 30 lat - HF8V - 29-06-2013 13:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości