Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amatorska radiostacja - 9 pasm-1,8-28 mHz
HF8V Offline
Tomek(ex SP8WJT)

Liczba postów: 73
Dołączył: 27-01-2013
Post: #15
RE: Amatorska radiostacja - 9 pasm-1,8-28 mHz
Bardzo ładna konstrukcja, czuje się tu 'ducha' najlepszych czasów radiokomunikacji KF, jakże różnej od dzisiejszego 'kapitalistycznego' podejścia. Sam wychowałem się na odbiornikach typu R-250M2, R-311 i RBM-1 i taką
technikę lubię i rozumiem do dzisiaj. Robiłem też kilka projektów tego typu i gabarytowo podobnych jak HF-2315, HF-2288, itd... więc wiem jaka to niesamowita praca mechaniczna do wykonania (a potem dopracowania szczegółów) ...

Nie zrozumię natomiast podejścia kol. SP9LVZ, konstruktor sam napisał że jest zadowolony z audio a kol. SP9LVZ najwyraźniej
chciałby go 'uszczęśliwić' jeszcze 'lepszym' audio (no bo chyba nie chodzi tu o zwykłą radioamatorską zawiść że jakiś szczegół jest nie tak). Taki rodzaj demagogii nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką (która sama w sobie jest pożyteczna dla krótkofalowca jeśli wskazuje błędy i sposoby ich usunięcia).

" usunięto, moderator wątku. Tematy społeczno polityczne proszę poruszać na innych forach, to forum poświęcone jest tematom technicznym "

Dlatego na razie nie zamierzam publikować swoich projektów na tym forum.
11-02-2022 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Amatorska radiostacja - 9 pasm-1,8-28 mHz - HF8V - 11-02-2022 11:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości